En İyi İskender Nerede Yenir?

1867'den beri...

En İyi İskender Nerede Yenir?

İskender Kebabın hazırlanması ve sunulması ustalık isteyen bir sanattır.

İskender Kebap Uludağ’ın aromatik yağları ve cennet gibi yaylalarında gezinen koyunların etleriyle yapılır. Kebapta lezzeti doğrudan etkileyen dört ana malzeme vardır. Bunlar özel hazırlanmış eti, kıtır pidesi, yoğurdu ve tereyağıdır. Dördü de yüksek kalitede ve uyumda olmadığı sürece o muhteşem lezzet ortaya çıkmaz.

Etin yağdan ve sinirden ayrılan bölümleri incecik katmanlar halinde şişe geçirilir. Közün önünde döne döne her tarafı eşit biçimde pişen olan etler ince ince kesilerek, yeterli ısıda pişirilmiş uygun kalınlıktaki pidenin üzerine dikkatlice yayılır. Üzerine doğal mis gibi tereyağı, domates sosu tercihen de yoğurt ile birlikte servis edilir.


En İyi İskender Kebap Nerede Yenir?

En iyi İskender Kebap şüphesiz 150 yıllık bilgi ve uygulama tecrübesi birikimine sahip olan İskender Efendi'nin torunlarının işletmelerinden yenir. Şehir merkezindeki aileye ait tarihi işletmelerden sonra yine şehir merkezinde Ünlü Cadde'de Meridyen AVM'de, Bursa Endülüs Park AVM'de, Podyum Park'ta, İstanbul'da Kadıköy Rıhtım Caddesinde, Bağdat Caddesi'nde ve Batı Ataşehir MyOffice İş Merkezi'nde İskender İskenderoğlu işletmeleri bulunmaktadır.

Şehir merkezi Ünlü Cadde Meridyen AVM'deki en yeni İskender İskenderoğlu işletmesi açılışa özel en avantajlı fiyat ve ücretsiz otopark imkanıyla misafirlerine hizmet vermektedir.

Üstelik Bursa Endülüs Park AVM şubesi, online rezervasyonda %10 indirim avantajı sağlamaktadır.

Online Rezervasyon İçin Tıklayınız...

Tüm Şubelerimiz İçin Tıklayınız...